اصول و فنون مذاکره برای مبتدیان

ما هر روز در حال مذاکره هستیم

انسان از روزی که به دنیا می‌آید تا زمان مرگ در حال مذاکره است. مذاکره با خود مهمترین و اثرگذارترین نوع مذاکره است.
“اصول و فنون مذاکره برای مبتدیان”

تذکر: با توجه به این که این مطالب سریالی و دنباله دار هستند مقاله های بعدی را دنبال کنید.

انسان از روزی که به دنیا می‌آید تا زمان مرگ در حال مذاکره است.

در واقع بیشترین لحظات عمرمان را در حال مذاکره (خصوصا مذاکره با خود) هستیم. مذاکره در مورد خرید یا فروش هرکالایی یا چیزی، مذاکره برای گرفتن، یا از دست ندادن یک موقعیت شغلی یا جایگاه اجتماعی، مذاکره برای رفع مشکلات فردی یا اجتماعی، مذاکره برای گرفتن جلب نظر دیگران، مذاکره برای بدست آوردن محبت دیگران، مذاکره برای اثبات خود، مذاکره برای نفع جمعی یا دفاع از حقوق دیگران و مهمترین آن مذاکره با خود .

مذاکره با خود

“بله” مذاکره با خود که از مهمترین و اثر گذارترین نوع مذاکره است. این نوع مذاکره از ابتدا با انسان است. این که شما بخواهید کاری را انجام بدهید یا نه. یا با چه کیفیتی و با چه شرایطی و چگونه آن را انجام بدهید. این که  چه تصمیمی را در چه موقعیتی بگیرید. در واقع باید با خودتان مذاکره کنید. و اصول متقاعد سازی را به صورت ناخود آگاه از دوران طفولیت یا ابتدای زندگی داریم و به کار می‌بریم و ما می‌توانیم با دسته‌بندی و کشف آنها برای بهتر کردن نتیجه و یا حصول نتیجه نهایی استفاده کنیم.

در مذاکره فقط ترفندها و تکنیکها کار نمی کنند. بلکه برای گرفتن نتیجه عالی نیاز است. که نکاتی ظریف و حیاتی را یاد بگیرید.( یا حداقل اطلاعاتی در مورد آن ها داشته باشید). برای این منظور علاوه بر برگذاری دوره های تخصصی مذاکره، که اطلاعات آن در سایت آموزش مذاکره و شبکه های اجتماعی اعلام خواهد شد. سعی می کنیم به زبان ساده در طی سلسله مقالاتی، نکات مهم و کاربردی را برای شما مخاطبان گرامی سایت بیان کنیم.

همراه ما باشید.

یک نظر برای «اصول و فنون مذاکره برای مبتدیان»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *