تماشا و تحلیل فیلم ممنونم که سیگار میکشی

فیلم ” ممنونم که سیگار میکشی” یا “Thank you for Smoking”  محصول سال 2005 کشور آمریکاست. این فیلم را آقای ” جیسون رایتمن” کارگردانی کرده است. این فیلم در ژانر کمدی ساخته شده است. اما دارای نکات بسیار مهمی در زمینه مذاکره و متقاعد سازی و حتی بازاریابی است. تا جایی که می توان آن را یک فیلم مستند در زمینه آموزش این نکات دانست. این فیلم در زمان پخش از IMdB  میانگین امتیاز 7.6 از 10 را کسب کرده است.

جوایز فیلم ” ممنونم که سیگار می کشی”

با توجه به داشتن نکات کاربردی و مهم این فیلم موفق به دریافت جایزه مهمی نشده است.

خلاصه فیلم

شخصیت اصلی این فیلم “نیک نیلر” را که آقای ” آرون آکهارت” بازیگر سرشناس هالیود بازی می کند. یک فروشنده و در واقع یک متقاعد کننده حرفه ای است. او با توانایی خاص خودش به توجیه درست بودن فعالیت شرکت های دخانیات می پردازد. و در اصل کار این شرکت را قانونی نشان می دهد. در ادامه فیلم را تماشا کنید. تا نکات مهم آن را با هم مرور کنیم.

 

تماشای فیلم “ممنونم که سیگار میکشی”یا “Thank you for Smoking”

تحلیل و بررسی نکات مهم فیلم Thank you for smoking

همه ما می دانیم. که کشیدن سیگار و بقیه دخانیات باعث چه بیماریهایی در انسان می شود.و این ماده خطرناک در سال جان چه تعداد انسان را می گیرد.اما داستان این فیلم در مورد نحوه فروش و متقاعد کردن افراد برای خرید و استعمال این ماده خطرناک است. یکی از ترفندهایی که صاحبان شرکت دخانیات در این فیلم استفاده می کنند. اینست که اسم شرکت خودشان را به ” مرکز مطالعات توتون و تنباکو” تغییر می دهند.

ممنونم که سیگار میکشی
ممنونم که سیگار میکشی

این فیلم علاوه بر نکات مهم متقاعد سازی و مذاکره برای استعمال دخانیات، در زمینه بازاریابی برای فروش محصول هم نکات جالبی دارد. که دیدن این فیلم را برای افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند. به شدت توصیه می کنیم. این موضوع  که با وجود تبلیغات زیاد برای مضر بودن سیگار برای سلامتی باز هم این شرکت ها با ترفند هایی شاید غیر مستقیم مردم را به سیگار کشیدن دعوت می کنند. برای مثال استفاده از چهره های مشهور در حالی که سیگار در دست دارند. و نمایش چهره ایی جذاب با در دست داشتن این ماده مضرر.

در زمینه متقاعد سازی و اصول آن می توانید مقاله ای در همین زمینه را در سایت آموزش مذاکره مطالعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *