تماشا و تحلیل فیلم هتل روآندا

در معرفی فیلم برای آموزش مذاکره به بررسی فیلم هتل روآندا می پردازیم. سال 2004 “تری جرج” کارگردان ایرلندی فیلم هتل روآندا را بر اساس داستانی واقعی از نسل کشی در رواندا که در سال 1994 اتفاق افتاده بود. را به تصویر کشید. “دان چیدل”  بازیگر نقش “پل روسسه باگینا” مدیر داخلی  هتل پنج ستاره میل کولین در شهر کیگالی،پایتخت روآندا است.  پل یک هوتو تبار است. و همسرش تاتیانا یک توتسی تبار است. آنها زندگی آرام و خوشی به همراه سه فرزندشان دارند. در سال 1994 که کشور دچار اختلاف بین هوتوها و توتسی تبار ها شد. هوتوها با پشتیبانی دولت های غربی دست به پاکسازی نژادی توتسی ها زدند. بر طبق اسناد تاریخی در این پاکسازی نژادی حدود 1 میلیون نفر قربانی شدند. امتیاز IMdB این فیلم 8.1 می باشد.

جوایز فیلم هتل روآندا

  • کاندیدای اسکار بهترین فیلم نامه ی غیر اقتباسی
  • کاندیدای اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن
  • کاندیدای اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد

خلاصه فیلم

هتل روندا داستان زندگی پل روسسه ساباگینا را روایت می کند. که درگیر جنگ و نسل کشی در کشورش یعنی روآندا می شود. زندگی پل در ابتدای فیلم در آرامش کامل است. و او زندگی خوبی با همسرش تاتیانا و سه فرزندش دارد. با سقوط هواپیمای رئیس جمهور، هوتو ها که از قبل و با کمک دولت فرانسه خود را برای جنگ آمده کرده بودند. شروع به نسل کشی و از بین بردن توتسی ها می کنند. تاتیانا که یک توتسی است. جانش در خطر است. پل برای نجات جان همسر و فرزندانش و تمام افرادی که به هتل پناه آورده اند تمام تلاش خود را بکار می گیرد. سراسر فیلم تلاش های پل را می بینیم. که برای نجات جان انسان های بیگناه با تمام وجود تلاش می کند. شما را به تماشای این فیلم دعوت می کنیم.

فیلم هتل روآندا
فیلم هتل روآندا

تماشای فیلم هتل روآندا  “Hotel Rwanda”

تحلیل فیلم هتل روآندا

همانطور که قبلا و در تحلیل های قبلی هم برای شما گفتیم. یکی از بهترین راهکارها برای یادگیری نکات مهم آموزشی خصوصا در زمینه مذاکره و متقاعدسازی دیدن فیلم است. چون در تماشای فیلم این نکات در قالب داستان فیلم و موقعیت های مختلف به تصویر کشیده می شود. و شما می توانید راحتتر و ماموس تر این نکات را یادبگیرید. ” هتل روآندا” یکی از فیلم هایی که در زمینه مذاکره و متقاعد سازی نکات جالب و مهمی را دارد. و شما با دقت کافی در نحوه عملکرد و صحبت های پل می توانید. مشاهده کنید. که فرد در زمان های مهم و حساس زندگی زمانیکه در موقعیت های دشوار قرار گرفته است. چگونه می تواند با تدبیر و درایت آن موضوع را به نفع خود و اطرافیان به اتمام برساند.

“هتل روآندا”تلاش در وقت اضافه برای رهایی از مرگ

در نخستین دقایق فیلم زمانی که هوتوها قصد کشتن توتسی هایی که به منزل پل پناه آورده اند. را دارند. مشاهده می کنید که پل چگونه باصحبت کردن و متقاعد کردن هوتوها می تواند. علاوه بر جان همسرش، جان بقیه افراد را هم نجات دهد. در ادامه با مذاکره و صحبت کردن با مدیران هتل از حمله به هتل و کشتن افرادی که به هتل پناه آورده اند جلوگیری می کند. برای محافظت از جان مردمی که به هتل پناه آورده اند. مرتبا به سربازها  نوشیدنی و انواع خوراکی ها را می دهد. در واقع سعی می کند. از تمام داشته ها و امکاناتی که در اختیار دارد. با سیاست خاص خودش در جهت حفظ جان افراد از آنها استفاده کند.

هتل روآندا
هتل روآندا

زمانی که بومی ها از کمک سازمان های بین المللی نا امید شدند. و در واقع متوجه شدند.که هیچ کمکی از سمت آنها صورت نمیگیرد. پل با آنها صحبت کرد. و به آنها یاد داد. که چگونه دنیا و دوستان خود را که در کشورهای دیگر زندگی می کنند. از وضعیت خود مطلع کنند. و از آنها در خواست کمک کنند. اصطلاحی که در فیلم به کار برده شد. “شرمنده کردن” طرف مقابل بود. به این صورت که با آشناهای خود تماس بگیرند. از اوضاع زندگیشان و جنگی که در روآندا اتفاق افتاده صحبت کنند. و در پایان صحبت به شکلی خیلی احساسی خداحافظی کنند. با این ترفند عده ایی از ساکنین هتل توانستند. با کمک دوستان و فامیل خود ویزا دریافت کنند.

سکانس آخر

و یکی از سکانس های جذاب فیلم زمانی است. که پل با فرمانده نیروهای نظامی مذاکره می کند. و تنها به شرط اینکه خانواده اش را سالم به مرز برساند. حاضر است. شهادت بدهد. که فرمانده به آنها کمک کرده. و در واقع مسئول این نسل کشی ها نیست. با قبول فرمانده پل در ظاهر فقط برای نجات جان خانواده اش تلاش کرده است. اما در پایان فیلم می بینیم. که جان تمامی ساکنین هتل را نجات می دهد. و آنها را سالم به مرز و نقطه ی امن می رساند.

در ادامه با آموزش مذاکره همراه باشید. تا در بخش معرفی فیلم مذاکره، فیلم هایی که نکات آموزشی برای مذاکره و متقاعد سازی دارند. را به شما معرفی کنیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *