فصل اول، درس اول

در مقاله قبلی مقدمه ای برای شما در مورد مذاکره بیان شد. خصوصا اینکه مهمترین نوع مذاکره، مذاکره با خود است. که از بدو تولد با انسان همراه است. و اما مذاکره چیست؟

مذاکره چیست؟

مذاکره به کار بردن ابزارهای قدرت خصوصا اطلاعات است. برای آنکه در شرایط پر تنش و تضاد منافع ،طرف مقابل را راحت تر به پذیرش پیشنهادات و مطلوبات خود متقاعد نماییم.

هر روز صبح که آفتاب طلوع میکند. هزاران موقعیت پیش روی شماست. که باید باپیروزی از آنها عبورکنید؛ از مذاکره با فرزندتان برای خوردن صبحانه تا همراه کردن همسر برای سفر و یا چانه زنی جهت کرایه ماشین ویا متقاعد کردن شریک برای سرمایه گذاری و هزاران مورد دیگر،

و اینجا است. که میگوییم. همه زندگی ما در حال مذاکره کردن هستیم. و با دانستن اصول و فنون مذاکره میتوانیم بهترین استفاده را از موقعیت ها در زندگی شخصی و همچنین شغلی داشته باشیم.

این مقدمه ای بود. که اهمیت موضوع مذاکره در زندگی را بهتر درک کنیم. و لزوم یادگیری آن برای ما روشن تر میشود.

تمام انسانهای موفق و افرادی که برای بهبود عملکرد فردی خود ارزش قائلند. “مذاکره” میدانند.

چگونه اصول و فنون مذاکره وترفندهای مذاکره را یاد بگیریم؟

اصولاً یادگیری مذاکره با کتاب خواندن یا یکی چند مقاله امکانپذیر نیست. مذاکره باید جزئی از زندگی شما شود. باید کلاس بروید. کتاب بخوانید. تمرین کنید. تفکر کنید. و حتی فیلم ببینید.

 

آموزش مذاکره خانوادگی
“مذاکره چیست؟”

جهت یادگیری مذاکره اصول فنون وترفندهای مذاکره برنامه ای عالی داریم. دوره های حضوری و غیر حضوری ، معرفی کتاب، معرفی و تحلیل فیلم، بازی و مسابقه، و حل تمرینها و نمونه های بسیار زیاد تا مسائل برای شما کاملاً جا بیفتد.

امیدوارم با دنبال کردن این سلسله مقالات و برنامه ها هرچه سریعتر در جهت بهبود فردی و ارتقاء خود گام بلندی بردارید.

با آموزش مذاکره همراه باشید…..

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *