تماشا و تحلیل فیلم پل جاسوسان

فیلم پل جاسوسان ،فیلمی تاریخی براساس داستان واقعی ست. پل جاسوسان مربوط به حساس ترین دوران پس از جنگ جهانی دوم، یعنی دوران جنگ سرد میان دو ابرقدرت آن دوران یعنی دولت آمریکا و دولت جماهیر شوری است. برادران کوئن و مت چارمن فیلم نامه این فیلم را نوشته اند. پل جاسوسان آخرین ساخته استیون اسپیلبرگ در مقام کارگردانی است. این فیلم در اکتبر 2015 در آمریکای شمالی برای اولین بار اکران شد.

جوایز فیلم پل جاسوسان

  • جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در 88 دوره جوایز اسکار
  • نامزد بهترین فیلم نامه غیر اقتباسی در 88 دوره جوایز اسکار
  • نامزد بهترین موسیقی فیلم در 88 دوره جوایز اسکار
  • نامزد بهترین صدا گذاری در 88 دوره جوایز اسکار
  • نامزد بهترین طراحی صحنه در 88 دوره جوایز اسکار

خلاصه داستان فیلم پل جاسوسان

داستان فیلم پل جاسوسان از دستگیری “ردولف ایبل” به عنوان جاسوس شوری توسط مقامات دولت آمریکا آغاز می شود. دولت آمریکا بعد از دستگیری ایبل برای نشان دادن قانون مند بودن در تمامی موارد برای ایبل وکیل کارکشته ای را انتخاب می کنند. که در دادگاه از او دفاع کند. و “جیمز داناوان” برای این ماموریت انتخاب می شود. داناوان پس از اولین ملاقلات با ایبل علی رغم عدم تمایل اولیه، علاقه مند به دفاع از موکل خود می شود. و در این راه تمام تلاش خود را به کار می برد تا حکم ایبل را از اعدام به زندان تغییر دهد. و البته در این راه توسط خانواده و مردم مورد سرزنش و حتی تنفر قرار می گیرد.

 

 

فیلم پل جاسوسان
فیلم پل جاسوسان

در آن سوی داستان دولت شوروی “پاورز” خلبان سیا را در عملیات جاسوسی که برفراز خاک شوروی انجام می داده دستگیر می کند. سیا که از افشای اطلاعات خود توسط پاورز نگران است. داناوان را مامور می کند. که شرایط معاوضه دو جاسوس یعنی ایبل و پاورز را با مذاکره با طرف روس انجام دهد. این فیلم از لحاظ موقعیت های مذاکره و خصوصا شرایط مذاکره نکات جالب و جذابی دارد. که شما را به تماشای این فیلم دعوت می کنیم.

 

 

تحلیل فیلم پل جاسوسان

بدون تردید کلیدی ترین شخصیت فیلم ” جیمز داناوان” است. وکیل با اخلاق و آینده نگری که در سراسر داستان با اعتماد به نفسی مثال زدنی در جهت اهداف اصلی خود گام برمی دارد. داناوان در نقش یک وکیل مجرب و مذاکره کننده ای حرفه ای نکات آموزشی زیادی در زمینه اصول و فنون مذاکره را به ما نشان میدهد. در ابتدای فیلم با قبول وکالت یک جاسوس، با توجه به اخلاق حرفه ای وکالت تمام تلاش خود را برای موکل خود انجام می دهد. حتی با وجود اینکه مورد تنفر مردم و خانواده اش قرار می گیرد. نوع جملات مورد استفاده در سراسر فیلم توسط داناوان خود یک کارگاه آموزشی در زمینه آموزش مذاکره است. پس توصیه می شود. با دقت بیشتری به جملات و حتی حرکت های داناوان توجه کنید. حتی نوع دست دادن یک مذاکره کننده حرفه ای را می توانید در این فیلم مشاهده کنید.

 

فیلم پل جاسوسانفیلم پل جاسوسان

مهم نیست که مردم چی فکر می کنند. خودت که میدونی…………….

انتخاب داناوان به عنوان مذاکره کننده برای انجام تبادل اسرا یکی از نقاط اوج داستان است. اینکه داناوان از طرف دولت آمریکا انتخاب می شود. اما به صراحت به او اعلام می شود. که هیچ حمایتی از او انجام نمی شود. نحوه صحبت داناوان با دو طرف روس و آلمان برای تبادل اسرا نمونه ای عالی از یک مذاکره سه جانبه است. که داناوان تلاش می کند. منافع طرفین را در انجام این مبادله به آن ها نشان دهد.

نحوه برقراری ارتباط یک مذاکره کننده حرفه ای با طرف مقابل و ایجاد یک محیط امن برای “گپ زدن” و همچنین ایجاد حس اعتماد از نقاط برجسته این فیلم است. نکته ی مثبت دیگری که در شخصیت داناوان وجود دارد. پافشاری بر موضع خود است. جایی که می خواهد در تبادل دو جاسوس حتما تبادل دانشجوی آمریکایی دستگیر شده نیز انجام شود. با وجود هشدار های CIA باز هم داناوان بر خواسته ی خود در این زمینه اصرار دارد. که در نهایت موفق به انجام این کار نیز می شود.

 

در انتها و برای جمع بندی می توان در این فیلم تکنیک های مذاکره و هنر متقاعد سازی را که به خوبی در این فیلم به تصویر کشیده شده است. آموزش دید. پس به شما همراهان سایت آموزش مذاکره توصیه می کنیم. با دقت بیشتری به صحبت ها، نوع رفتار و عملکرد شخصیت های این فیلم توجه کنید.

 

در ادامه با آموزش مذاکره همراه باشید……

یک نظر برای «تماشا و تحلیل فیلم پل جاسوسان»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *