تماشا و تحلیل فیلم در جستجوی خوشبختی

فیلم در جستجوی خوشبختی یا “The pursuit of happyness” داستان “کریس گاردنر”  یک شهروند آمریکایی است. که در مقطعی از زندگی خود همه دارایی و شغل و حتی همسرش را از دست می دهد. این فیلم درام محصول سال 2006 کشور آمریکاست. گاردنر بازاریاب دستگاه اسکنر پزشکی است. داستان مربوط به سال 1981 است. گاردنر زندگی را به سختی می گذراند. اما این ماجرا و شرایط زندگی روز به روز برای کریس و خانواده اش سخت و سخت تر می شود. همسر کریس تحمل خود را برای ادامه زندگی از دست داده و از همسرش جدا می شود.  این سختی تا جایی ادامه پیدا می کند. که کریس به همراه پسرکوچکش مجبور می شوند. شب را در یکی از توالت های عمومی بگذرانند.

تماشای فیلم در جستجوی خوشبختی

تحلیل فیلم در جستجوی خوشبختی

اولین نکته ی مثبتی که این فیلم دارد. روایت مسیر پیشرفت یک فرد فرد کاملا شکست خورده است. گاردنر با توجه به شکست هایی که در مسیر رسیدن به هدف هایش دارد. باز هم ناامید نشده و به تلاش ادامه می دهد. و در واقع رمز موفقیتش همین ادامه دادن با وجود شکست خوردن و بدترشدن روز به روز شرایط است. نحوه ی داستان پردازی این فیلم به حدی جذاب است. که مخاطب فیلم به راحتی می تواند با آن همزاد پنداری کند. این فیلم جذاب چندین نقطه ی اوج مهم را در خود جای داده است.

یکی از این صحنه ها که بسیار ناراحت کننده است. صحنه ایی است که کریس و پسرش به خاطر بی پولی و نداشتن جای خواب شب را مجبور به اقامت در توالت عمومی ایستگاه مترو شهر نیویورک هستند.با وجود رسیدن به این نقطه اما باز هم کریس برای به اوج رساندن زندگی اش میجنگد. و نا امید نمی شود. و این خصلت بارز یک فرد موفق است. که در این روزها رمز موفقیت و پیروزی اش است.

و در پایان توصیه ی مهم کریس گاردنر به پسرش:

هیچ وقت به کسی اجازه نده بهت بگه کاری رو نمیتونی انجام بدی.

اگر آرزویی داری، باید سعی کنی بهشون برسی، اشخاصی که خودشون نمیتونند کاری انجام بدن،بهت میگن تو هم نمیتونی،

اگر چیزی رو میخوای تو هم براش تلاش کن تا بهش برسی.

 

در ادامه برای معرفی بهترین فیلم ها با آموزش مذاکره همراه باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *