تماشا و تحلیل فیلم سینمایی سیزده روز

فیلم سینمایی سیزده روز، فیلمی در ژانر سیاسی و دراماتیک است. این فیلم را “راجرد دونالسون” در سال 2000 میلادی کارگردانی کرده است. داستان فیلم مربوط به یک کشمکش سیاسی بین دولت شوروی و ایالات متحده آمریکاست. و در صورتی که طرفین با خصومت بیشتری با ماجرا برخورد می کردند. چه بسا جنگ جهانی سوم آغاز می شد. داستان این ماجرای سیاسی  مربوط به اکتبر سال 1962 است. یک هواپیمای جاسوسی آمریکا در حال گشت زنی بر فراز کوبا عکس های مشکوکی را می گیرد. پس از بررسی ها کارشناسان متوجه می شوند. که دولت شوروی موشک های دوربرد اتمی خود را در کشور کوبا مستقر کرده. و در حال تجهیز آنهاست. و همین موضوع سرآغاز داستان های و ماجراهایی ست که سیزده روز پر از حادثه و اتفاق سیاسی را رقم می زند.

تماشای فیلم سیزده روز با زیر نویس فارسی

تحلیل فیلم سیزده روز

همان طور از از قبل هم برای شما بیان کردیم. هدف از معرفی فیلم برای آموزش اصول و فنون مذاکره یادگیری ترفندها و نکات مهم آنها در موقعیت های مختلف و در قالب داستان های متفاوت است. فیلم سیزده روز نیز مانند تمامی فیلم های معرفی شده تا کنون دارای نکات مهمی در زمینه مذاکره است. نکته ی اساسی و جالب این فیلم این است. که در آن شما شاهد مذاکره و یا گاها مشاجره در بین سیاست مداران و افراد تراز اول یکی از بزرگترین دولت های دنیا هستید. نحوه صحبت کردن. دلایل برای انجام کار، تصمیم گیری ها و… دارای نکات آموزشی زیادی است. البته  باید به این نکته ی مهم در زمینه مذاکره هم توجه داشته باشید. که در هر موقعیت نوع  برقراری ارتباط ها، نوع دیالوگ ها و نوع تصمیم گیری های افراد متفاوت است.

نقطه قوت فیلم و موردی که باعث شد. موقعیت های مذاکره در این ماجرا وجود داشته باشد. تلاش های رئیس جمهور برای جلوگیری از آغاز جنگ جهانی سوم و پیامد های مربوط آن است. دقیقا نقطه مقابل تلاش های رئیس جمهور، برای جلوگیری از شروع جنگ کشمکش ها و بحث های بقیه کابینه و حتی کنگره برای نشان دادن قدرت دولت ایالات متحده،به شوروی و البته اعلام جنگ رسمی در کوبا بود. البته صحنه های مربوط به بحث های نماینده های آمریکا و شوروی در سازمان ملل هم از مواردی در فیلم است. که باید به دقت و چندین بار مشاهده کرد.

در ادامه با آموزش مذاکره همراه باشید تا بهترین فیلم های روز دنیا در زمینه مذاکره را به شما همراهان گرامی معرفی کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *